Şişecam Düzcam’dan ‘AVRUPA İçin Cam’a Başkan

Avrupa Düzcam Üreticileri Birliği’nin (Glass For Europe), yeni başkanı Şişecam Düzcam Grup Başkanı Dr. Reha Akçakaya oldu.

Avrupa Birliği ve Türkiye’de faaliyet gösteren toplam 62 üretim hattının 57’sini kontrol eden Avrupa Düzcam Üreticileri Birliği üyeleri, Avrupa düzcam üretiminin de yüzde 90’ını gerçekleştiriyor.

 

Dünyanın 4 büyük düzcam üreticisinin üye olduğu Avrupa Düzcam Üreticileri Birliği’nin (Glass for Europe-Avrupa için Cam) Başkanlığı Şişecam Düzcam Grup Başkanı ve Trakya Cam San. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Dr. Reha Akçakaya’ya emanet edildi.Akçakaya, üyeleri Avrupa düzcam üretiminin yüzde 90’ını gerçekleştiren Birliğin başkanlığını iki yıl süreyle yürütecek.

Şişecam Düzcam Grup Başkanı Dr Reha Akçakaya, mimari, otomotiv ve güneş enerjisi cam sanayiinin gelişimi ve topluma olan katkılarının artmasına yönelik kurulan Glass for Europe tarafından Şişecam Düzcam’a verilen bu önemli görevi üstlenmekten büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi. Son görevinden önce Birlik’te 4 yıl Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Akçakaya “Glass for Europe üyeleri, dünyanın düzcam alanında faaliyet gösteren lider firmaları Saint Gobain, AGC, NSG-Pilkington ve Avrupa’nın en büyük ikinci düzcam üreticisi Şişecam gibi üyelere sahip. Ayrıca, Guardian ile de işbirliği yapıyor. Birlik, düzcam üretimi ve otomotiv alanında Avrupa cam sanayiinin hemen hemen tümünü temsil ediyor” dedi.

Avrupa’da 16 bin kişiye istihdam sağlayan Glass for Europe üyelerinin sadece Avrupa’da var olan 62 düzcam üretim hattının 57’sine hâkim konumda olduğunun da altını çizenAkçakaya, “Avrupa düzcam üretimin yüzde 90’ını gerçekleştiren Birlik üyeleri mimari, otomotiv ve güneş enerjisi camları alanında üretim yapıyor” diye konuştu.

Kariyerinde, düzcam alanında 18 yıllık bir deneyime sahip olan Dr. Akçakaya, geçtiğimiz 10 yılda Şişecam Düzcam’da Fabrika Müdürlüğü, Otomotiv Camları Başkan Yardımcılığı gibi birçok önemli görev üstlendi. Akçakaya, 2014 yılı başından bu yana da Şişecam Düzcam Grup Başkanı ve Trakya Cam San. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapıyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: