Milyoner McAfee Guatemala’da yakalandı

Güvenlik yazılımı şirketi McAfee şirketinin kurucusu John McAfee, cinayet soruşturması için arandığı Belize’den kaçarak geldiği Guatemala’da tutuklandı.

Belize hükümeti tarafından öldürülmek istendiğini öne sürerek izini kaybettirmeye çalışan McAfee’nin, iki gün önce Guatemala’da akıllı telefonla çektirdiği bir fotoğrafla yerini yanlışlıla ifşa ettiği öne sürülmüştü.

Milyoner yazılım geliştiricisi ve iş adamı John McAfee, geçtiğimiz ay komşusunun öldürülmesinin ardından kayıplara karışmıştı. Orta Amerika ülkesi Belize’de lüks bir yaşam süren McAfee, Belize hükümetiyle yaşadığı sorunlar nedeniyle öldürülmek istendiğini, komşusunu öldüren kişilerin de aslında kendisini hedef alan hükümete bağlı kişiler olduğunu öne sürmüştü.

Yaklaşık bir aydır firarda olan McAfee, Vice gazetesinden iki gazeteci ve sevgilisiyle Guatemala’ya kaçmış, burada iPhone 4S ile çekilen fotoğrafın GPS ayarını kapatmayı unutunca, yerini neredeyse ortaya çıkarmıştı. McAfee, lokasyon bilgilerini ifşa eden fotoğrafın internete konmasından iki gün sonra yakalandı.

Guatemala İçişleri Bakanı Mauricio Lopez Bonilla, AP haber ajansına yaptığı açıklamada, 67 yaşındaki McAfee’nin ‘Guatemala’ya izinsiz girdiği için’ gözaltına alındığını belirtti. Bir otelde gözaltına alındığı ifade edilen McAfee, yasadışı göçmenlerin tutulduğu bir merkeze götürüldü.

girgez.wordpress.com / Kaynak / McAfee / Güvenlik Yazılım Şirketi /

Reklamlar

Etiketlendi:, , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: