LG’nin Farkı Enerji Tasarrufu

LG Electronics’in CINEMA 3D Smart TV’si SEAD Girişimi tarafından ‘Küresel Verimlilik’ Şeref Madalyası ile ödüllendirildi.

LG Electronics’in CINEMA 3D Smart TV’si (47LM670S) enerji tasarrufu özelliği ile SEAD (Super-efficient Equipment and Appliance Deployment) Girişimi tarafından ‘Küresel Verimlilik’ Şeref Madalyası ile ödüllendirildi.
SEAD, küresel pazarın daha verimli ürünler geliştirmesine yardımcı olmak için kurulmuş çok uluslu bir organizasyon. Avustralya, Fransa, Almanya, Hindistan, Japonya, Kore, Rusya, İngiltere ve ABD’nin de aralarında bulunduğu ülkelerde aktif çalışan girişim Kuzey Amerika, Avrupa, Hindistan ve Avustralya’da TV, ekran, bilgisayar ve ev gereçlerini değerlendiriyor. Her yıl bölgede kategorilerden bir tanesi seçiliyor, bu yıl belirlenen kategori TV oldu.

“Artık geniş ekran ürünlerimizin enerji tasarrufu ile övgü alıyoruz”


LG Electronics Ev Eğlencesi Bölümü TV Birimi Başkan Yardımcısı Seog-ho Ro, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “SEAD tarafından böyle önemli bir madalya ile onullandırılmak TV alanında çok sağlam bir yerimizin olduğunu gösteriyor. LG olarak 3D teknolojilerinde hem çok güçlüyüz hem de inovatif akıllı uygulamalar ve ultra ince tasarımla rakiplerimizden bir adım öndeyiz. Tüm bu özelliklerin yanı sıra artık geniş ekran ürünlerimizin enerji tasarrufu ile övgü alıyoruz.”

47LM670S, TV ekranının parlaklığını kontrol altına alan Local Dimming Teknolojisi’ne sahip. Bu teknoloji, TV’nin enerji verimliliğini artırırken direkt hatta yer alan LED ışık kaynağı ile elektrik tüketimini ciddi oranda azaltıyor. TV’nin enerji fonksiyonları Smart Energy Saving Technology olarak adlandırılıyor ve bu fonksiyonlar enerji sarfiyatını minimuma indiriyor.

SEAD, TV’leri incelerken küçük ekran (27 inç) orta büyüklükteki ekran (29-42 inç) ve geniş ekran (42 inç ve üzeri) olarak kategorilere ayırdı. Geniş ekran kategorisinde en iyi marka LG’nin CINEMA 3D Smart TV’si oldu.

https://girgez.wordpress.com

Reklamlar

Etiketlendi:, , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: